liquid

Od 2008. do 2018. godine producirali smo više od 80 programa suvremene izvedbene i glazbeno-scenske umjetnosti i ugostili više od 330 umjetnika i kulturnih radnika iz cijele Hrvatske i Europe.

IKS FESTIVAL 2018

TIRAMOLA, Vaše vrijeme je isteklo, koncept i koreografija: Nikolina Dolfić,
asistenti koreografkinje: Joško Banić i Lucija Zalović
izvedba: Joško Banić, Antonela Bokan, Tijana Buzov, Daria Dalić, Nikolina Dolfić, Sandra Duilo, Jana Janjić, Ivan Mateljan, Ivana Plavac, Luiza Prar, Lucija Zalović
TEATAR POCO LOCO, Superjunaci, redateljica Renata Carola Gatica
izvedba: Dunja Fajdić, Karolina Horvat, Maja Kovač, Mario Jakšić, Bruno Kontrec, Jurica Marčec
ZADARSKI PLESNI ANSAMBL, Pjesma protiv žena, koncept i koreografija: Sanja Petrovski
izvedba: Patricija Gospić, Natali Perić, Rubi Ivosić, Nataša Kustura, Marta Huber
KAZALIŠTE HOTEL BULIĆ, Kako je Potjeh tražio Istinu,
redateljica Senka Bulić, izvedba: Luka Nižetić

 

IKS FESTIVAL 2017
STUDIO KINKIN, Normanologija, koncept i koreografija: Nela Sisarić
izvedba: Irma i Gaja Duilo, Maris Jerković, Eva Jelavić Šako, Zara Kovačević,Filomena Ban, Domina Ančić
KONCERT RAMBA AMADEUSA
ZAGREBAČKI PLESNI ANSAMBL, Volim fiziku, koreografija i režija: Zrinka Lukčec Kiko
izvedba: Andreja Jandrić, Ognjen Vučinić, Petra Valentić i Petra Chelfi
RUPER, To nismo mi , to je samo staklo, autori: Franka Perković, Ivan Penović, Saša Božić
izvedba: Tena Nemet Brankov, Tina Orlandini, Matija Čigir i Bernard Tomić
KAZALIŠTE HOTEL BULIĆ, Dream of life,  režija: Senka Bulić
izvedba: Senka Bulić, Stipe Kostanić

 

 

IKS FESTIVAL 2016

LIQUID LOFT, Deep dish (Austrija) koncept i koreografija: Chris Haring
izvedba: Luke Baio, Stephanie Cumming, Katharina Meves, Anna Maria Nowak
TRAFIC DE STYLES Glace! (Francuska) koncept i koreografija: Sébastien Lefrançois i Claire Bournet
izvedba: Claire Bournet, Joël Colas, Isabelle Franques, Manuel Guillaud, Tuomas Lahti, Damien Djordjevic, Candice Didier
DE FACTO ADU ZAGREB i ZKM Folk acts, (Hrvatska)
režija i koreografija: Saša Božić i Petra Hrašćanec, izvedba: Nataša Dangubić i Višnja Vitas
21:21 i ZKM, Anatomija mačke; (Hrvatska), režija i koreografija: Ksenija Zec i Petra Hrašćanec
izvedba: Petra Hrašćanec

 

 

IKS FESTIVAL 2015

predstave:

LIQUID LOFT, Talking head (Austrija), redatelj: Chris Haring,
izvedba: Stephanie Cumming, Luke Baio
LA SALI, Flamencoraneo ( Španjolska/ Srbija, Slovenija), koreografija: Saša Šašić
izvedba: Saša Šašić, Mitja Obed, David Mezon, Jorge Canda Neir,
Angel Lopez de Toro, Petar Lazarević, Aleksandar Radojčić
ADRIEN M / CLAIRE B, Hakanai ( Francuska),
koncpet i režija: Adrien Mondot i Claire Bardainne, izvedba: Akiko Kajihara
EMA JANKOVIĆ i ANDREA SOLOMUN, Prison of decision ( Hrvatska),
koreografija i izvedba: Andrea Solomun i Ema Janković
NENAD GLAVAN/ RICCI FORTE, Troia’s discount ( Hrvatska /Italija)
izvedba: Marica Vidušić, Mateo Videk, Anita Matić Delić, Jure Radnić, Sara Stanić

Koncert:
BORGHESIA, Klub Kocka

Radionice:
SAŠA ŠAŠIĆ – radionica flamenco plesa
ANDREA SOLOMUN i EMA JANKOVIĆ  suvremeni ples

 

 

IKS FESTIVAL 2014

predstave:

LAIBACH Spectre (Slovenija)
ŽIVADINOV / ZUPANČIĆ / TURŠIČ Postgravity (Slovenija)
autori: Dragan Živadinov, Dunja Zupačić i Miha Turšič
ROSANA HRIBAR i GREGOR LUŠTEK Četrnaest (Slovenija),
koreografija i izvedba: Rosana Hribar i Gregor Luštek
ERRE QUE ERRE, Aguanta (Španjolska)
redatelji i izvedba: Daniel Hernández i Mario García Sáez
DE FACTO, Love will tear us apart (Hrvatska)
redatelj i koreografkinja: Saša Božić, Petra Hrašćanec
izvedba: Luka Švajda
MATIJA FERLIN, Sad sam lucky  (Hrvatska)
koreografija i izvedba: Matija Ferlin
ALBALUNNA, Sluškinje (Hrvatska), redatelj: Goran Golovko
izvedba: Andrea Mladinić, Nikša ArčaninPetra Težak, Goran Marković,
Matea Elezović, Stipe Radoja
RICCI FORTE, Didone (Italija), redatelji: Stefano Ricci i Gianni Forte
izvedba: Giuseppe Sartori  

 

 

IKS FESTIVAL 2013


predstave:

MOTUS, Too late (Italija), redatelji Enrico Casagrande i Daniela Nicolo’,
izvedba: Vladimir Aleksić i Silvia Calderoni
ERRE QUE ERRE , Hoogerman (Španjolska), režija i izvedba: Mario G. Sáez
PAROBROD, U samoći pamučnih polja (Srbija), režija: Stevan Bodroža
izvedba: Vladimir Aleksić i Milutin Milošević,
INTEATRO FESTIVAL (Italija)
COMPAGNIA MARA CASSIANI, L’uomo perfetto, redateljica Mara Cassiani,
izvedba:Mara Cassiani, Matteo Ramponi, Francesco Vecchi, Alessandra Giampaoli
7 -8 CHILLI , Hand play, režija Davide Calvaresi,
izvedba: Davide Calvaresi, Giulia Capriotti
MARKO MANOJLOVIĆ ,Predstava u stanu (Srbija), redatelj Marko Manojlović,
izvedba:Tamara Krcunović,  Milutin Milošević
KAZALIŠTE HOTEL BULIĆ, Rekvijem za organe (Hrvatska),
autori i izvedba: Senka Bulić, Ivana Jozić i Damir Martinović Mrle
INA SLADIĆ, Navigation Darkness (Hrvatska) , koncept i izvedba: Ina Sladić
TEATAR RUBIKON , Coito ergo sum, (Hrvatska) , redatelj Zvonimir Peranić,
izvedba: Nataša Petrić – Tasha (The Bastardz), Ana Ljutić, Kristijan Ćoza (Mandrili),
Gregor Klarić (Greg), Zoran Josić, Roko Katalinić (f.O.F.)
SKROZ ,Šuma, drvo, skoro, skroz (Hrvatska), redatelji: Nora Krstulović i Vedran Peternel,
izvedba: Ines Cokarić, Ivica Gunjača, Zvonko Hrabar, Sanja Mataga, Vedran Peternel, Adriana Šnajder, Šime Zanze
MARKO MARKOVIĆ Konfrontacije
UZGON Fraktal falus teatar, Victimize (Hrvatska), redatelj Hrvoje Cokarić,
izvedba: Sanela Marković, Darijo Tvrdić i Nela Sisarić
ANTONIO GRGIĆ Sjene
NOĆ PERFORMANSA, Perforacije Festival

tribina:

Očevidnik kazališta – njegova primjena i nedostaci

projekcije:
PINA Wim Wenders

 

 

IKS FESTIVAL 2012

predstave:

INSTITUT ZA KAOS I KATASTROFU, Divna Divna Divna Katastrofa,
koncept i izvedba: Selma Banich, Deana Gobac, Nataša Govedić, Roberta Milevoj i Iva Nerina Sibila
TEATAR OD SOLI, Samo_pokretanje, koncept Nataša Pavlov, izvedba: Anna Dalbello, Nataša Pavlov,
Anna Necco, Ana Bošković Feund, Margarita Vuko, Renato Vidaković, Sandro Adamović
ALEN ČELIĆ, Hotel Memorial, koreografija i izvedba: Alen Čelić
BANIĆ NAUMOVSKI/KREITMEYER / UŽBINEC Zastoji, izvedba: Ana Kreitmeyeri Zrinka Užbinec
ŽAK VALENTA, Dijagnoza umjetnosti, izvedba: Tajči Čekada i Žak Valenta
SANJA TROPP FRUHWALD – Something to do with death, koncept i izvedba: Sanja Tropp Fruhwald
STUDIO ZA SUVREMENI PLES – Large, koncept i koreografija: Sanja Tropp Fruhwald,
izvedba: Branko Banković, Dina Ekštajn, Bruno Isaković, Ana Vnučec, Bosiljka Vujović Mažuran i Martina Tomić

radionice i predavanja:

ZVONIMIR PERANIĆ, kritika i kvantna fizika
IVA NERINA SIBILA, Kritički parkour, radionica kazališne kritike
NOMAD DANCE ACADEMY, godišnji sastanak 17 plesača suvremenog plesa iz Hrvatske


videoprojekcije:


A STATE OF MIND – redatelj Daniel Gordon,
u filmu se pojavljuju Daniel Gordon, Hyon Sun Pak, Song Yun Kim, Jong-Il Kim
POKRET, redateljica Tamara Bilankov, izvedba: Nela Sisarić, Anel Čelić i Romano Dautanac
TABULA RAZA , redateljica Sunčica Fradelić, izvedba: Alen Čelić i Romano Dautanac
OVO NEMA NIGDI, redatelj Ivan Perić, neformalna skupina umjetnika urbanih plesova Kille Tequille
NOVI EUROPSKI FILM, serija kratkih filmova

 

 

XONTAKT 2011

predstave:
FFT – Proces protokol, redatelj Hrvoje Cokarić, izvedba: Nino Bokan, Franko Bušić, Žila, Ivan Perić, Petra Kovačić, Sanela Marković, Velimir Foretić-Delonov, Hrvoje Cokarić, Nela Sisarić
MAVENA – Scream, redatelj Boris Kadin
MAVENA – All ideas reserved, koncept i izvedba Boris i Nataša Kadin
ALEN ČELIĆ – Zlatne rukavice, redatelj Alen Čelić
BACAČI SJENKI – Muški ženske, redatelj Boris Bakal i Katarina Peović

 

 

XONTAKT 2010

predstave:
FFT – Judita, redatelj Hrvoje Cokarić,
izvedba: Nataša Pavlov , Franko Bušić , Boris Kadin, Nino Bokan, Renato Vidakovi

radionice:
NATAŠA PAVLOV: plesna improvizacija
KRISTINA OZRETIĆ:  osnove suvremenog plesa

 

 

XONTAKT 2009

radionice :
SIMONA BERTOZZI – osnove suvremenog plesa
BARIS MIHCI – Axis Syllabus
ANNE CECILE CHANE – TUN – plesna kompozicija i improvizacija

projekcije:
David Hinton/ Nora Chimpaumire, Kessler Twins / Simona Bertozzi, En Knap,
Kolar – Marković – Končar, Erre que erre, Kaeja d’Dance, Nick de Pencier,
Kratki plesni film i video  svjetski izbor, Hrvatski plesni film, Japanska mreža suvremenog plesa

 

 

XONTAKT 2008

radionice :
BARIS MIHCI – Axis Syllabus
NELA SISARIĆ, MELANIE MUNSCH – Plesna geometrija
NICOLA LAUDATI  Release / Floorwork
TIHANA JOVANIĆ – Plesne improvizacije

projekcije:
Maya Deren, John Cage/Marce Cunningham, DV8 Physical Theatre, Erre que erre,
Txalo Toloza Fernandez, Schiftwork, Liz Aggiss, Billy Cowie, Alex Cassal / Alice Ripolli,
Barbara Ojeda, Antonin de Bemels, El Taller de Abajo, Kida Kawer e Cecilia Capuccello,
Sunčica Fradelić,  Theatre of Speed, Paulo Fernandez.